"BIAŁO-CZERWONA" WYSTAWA

Klub Marynarki Wojennej 9 listopada, zaprasza na wernisaż wystawy fotografii patriotycznej  pt. „Biało - Czerwona”,  poświęconą narodowym barwom Rzeczypospolitej Polskiej z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Autorami wystawy są artyści fotograficy Roman Timofiejuk i Andrzej Zembik. Początek wydarzenia o godz. 18.00, /Mała Galeria Klubu MW, ul. Zawiszy Czarnego 1, Gdynia/.

 

Od autorów,

Przygotowaliśmy  specjalną wystawę fotografii patriotycznej:  pt. „Biało - Czerwona”,  poświęconą narodowym barwom Rzeczypospolitej Polskiej. Flaga poddana działaniom o charakterze artystycznym, stała się dla nas symbolem w podwójnym wymiarze, który wcale nie jest  jednoznaczny a stanowi medium wyzwalające wiele spontanicznych reakcji. Patrząc na flagę państwową, my artyści  widzimy nie tylko flagę, lecz też samo Państwo jego historię, walkę, dramaty, szczęście, widzimy na fladze piękno, harmonię i idee. Przedstawiamy widziany przez pryzmat  biało czerwonej częściowy obraz naszej Ojczyzny. Wkomponowanie czarno białego polskiego krajobrazu oraz kolorowego widzenia codziennego pleneru w układ barw narodowych jest naszą odpowiedzią na przeżycia, których doświadczamy obserwując flagę narodową i które chcemy przekazać. Każda praca zawiera w sobie wyrazisty przekaz związany z przemyśleniami na tematy dziejowe i codzienne. Wystawa „Biało - Czerwona” jest opowieścią o polskiej fladze, o tym jak każdy z nas artystów indywidualnie może postrzegać jej tożsamość. Skupiliśmy się na poszukiwaniach nie tylko harmonii, symetrii, podziału i koloru, ale spróbowaliśmy zwizualizować  polską flagę w otaczającej rzeczywistości i odnaleźć jej obecność w zaskakujących miejscach, w których jej nie dostrzegamy, a jest tam zawsze obecna. 

                                                                  art.fot. Roman Timofiejuk,  Gdynia, 2018

                                                                  art.fot. Andrzej Zembik, Częstochowa, 2018 

                                                                                          

Wystawę będzie można oglądać w Małej Galerii Klubu MW /ul. Zawiszy Czarnego 1 w Gdyni/ do 21 listopada br. od poniedziałku do piątku w godz. 08.00 - 15.00 oraz na życzenie.