SPACER INTERAKTYWNY

MATERIAŁY DO POBRANIA (opisy i pliki audio)

 

Z okazji Święta Niepodległości – dla mieszkańców Gdyni (i nie tylko) przygotowanych zostanie pięć tras spacerowych, możliwych do pobrania w formie PDF z możliwością odsłuchania przewodnika (Michała Miegonia) w formie audio.

 

Trasy obejmą dzielnice Chwarzno-Wiczlino, Orłowo, Działki Leśne, Chylonia, Cisowa

Rodziny, seniorzy oraz praktycznie wszystkie grupy wiekowe, które posiadają możliwość połączenia się przez telefon z internetem, będą mogli aktywnie spędzić czas poruszając się po trasach. Trasa przy okazji każdej dzielnicy będzie przebiegała wzdłuż 11-tu określonych punktów (11 punktów z okazji 11. Listopada) o których będą snute opowieści (w wersji audio). Od punktów będą możliwe widełki umożliwiające wybór alternatywnej ścieżki spacerowej. Spacery mają na celu wzmocnienie lokalnego patriotyzmu poprzez ukazania bogactwa historii dzielnic Gdyni, pokazania nieznanych powszechnie miejsc. Pośrednim celem jest promocja aktywności fizycznej w przestrzeni otwartej, jaką są spacery.

 

Nagrania audio (5 podcastów) będą uzupełnione o dźwięki natury oraz odgłosy terenów, po których odbywać będzie się spacer tak, by osoby z niepełnosprawnością wzroku lub osoby, które nie mogą odbyć spaceru fizycznie, dosłownie przeniosły się na trasę.