XVII Liceum ogólnokształcące w Gdyni

XVII Liceum ogólnokształcące w Gdyni

XVII LO to nowa szkołą na mapie Gdyni, budowana na najlepszych doświadczeniach i tradycjach gdyńskiej Jedynki. Tym, co nas wyróżnia, jest ogromna motywacja do rozwijania wiedzy i umiejętności naszych uczniów w nowoczesny i ciekawy sposób, z wykorzystaniem nowych mediów, metod aktywizujących oraz poprzez współpracę z uczelniami i biznesem (w tym największymi firmami w Polsce).
Kształtujemy uczniów uważnych, kreatywnych, przedsiębiorczych, samodzielnych, gotowych do podejmowania wyzwań i wprowadzania zmian oraz szukających rozwiązań we współpracy z innymi. Motywujemy młodzież do inicjowania projektów rozwoju osobistego. Uczymy mądrego korzystania z nowych technologii. Pokazujemy wartość przedsiębiorczości i zdobywania praktyki w fir
mach.
Uczymy, jak myśleć, jak szukać informacji w informacyjnym szumie oraz jak działać w wirtualnych, wielokulturowych zespołach. Jednym słowem, kształcimy kompetencje przyszłości a jednocześnie bardzo dobrze przygotowujemy do matury, studiów i życia zawodowego. Mocną stroną naszej pracy jest doradztwo zawodowe i realne wsparcie młodzieży w tym zakresie.