paradagdynia.pl

Blog tematyczny o muzyce, literaturze i elektronice.

Literatura

Stephen King książki i filmy, które wciągają i inspirują!

Stephen King książki i filmy, które wciągają i inspirują!

Stephen King jest znanym pisarzem na całym świecie. Jego powieści są czytane przez młodzież i dorosłych, a wiele z nich zostało zekranizowanych i stało się kinowymi przebojami. Co takiego jest w książkach Stephena Kinga? Co warto przeczytać? Czy autor pisze jedynie horrory?

Kilka słów o Stephenie Kingu

Stephen King ma obecnie 73 lata i jest królem horroru. Nazwisko tego autora jest znane na całym świecie i nawet osoby, które nie lubią tego gatunku literackiego wiedzą, kim jest King. Jego twórczość to ponad 70 książek, które zostały wydane w wielu krajach i przetłumaczone na różne języki. Swoje pierwsze opowiadanie napisał już jako osiemnastoletni chłopak. Przełom w karierze nastąpił w 1973 roku, kiedy to sukces osiągnęła powieść „Carrie”. Potem kariera pisarska poszła już do przodu, a wiele powieści doczekało się ekranizacji, które zawojowały rynkiem filmowym.

Stephen King książki, które warto przeczytać!

Ciężko jest wymienić powieści Stephena Kinga, które warto przeczytać, gdyż jest ich bardzo dużo. Dla fanów takiej literatury każda pozycja jest wciągająca i trzymająca w napięciu. Jedną z kluczowych jego książek jest „Smętarz dla zwierzaków”. Jest to przerażający horror, który nawet w autorze wzbudza emocje. Taka rekomendacja chyba jest wystarczająca, aby sięgnąć po tę pozycję. Oczywiście na uwagę zasługuje powieść, która przyniosła mu sukces, a więc „Carrie”. Już od pierwszej strony nie można się oderwać od czytania. Do polecenia jest także „Mroczna Wieża”, „Lśnienie”, „Przebudzenie” czy „Pan Mercedes”.

Książki horror – dla kogo są polecane?

Książki horror są dość specyficznym gatunkiem literackim, który jedni uwielbiają, a drudzy nie znoszą. Oczywiście powieści są wciągające i trzymające w napięciu, ale nie każdy lubi czytać tego rodzaju książki. Niektóre osoby wolą lekkie i obyczajowe powieści, których tematyka jest luźna i dotyczy najczęściej miłości i codziennych spraw. Jeśli chodzi o horrory, to trzeba mieć mocne nerwy, a szczególnie jeśli wybiera się książki Stephena Kinga. Można zatracić się w czytaniu i przenieść w świat, który na co dzień widzi się jedynie w telewizji i w ekranizacjach horrorów.

Stephen King filmy warte obejrzenia

Wiele powieści Stephena Kinga zostało zekranizowanych i warto je zobaczyć. Oczywiście najpierw dobrze jest przeczytać książkę, a dopiero potem obejrzeć film. Wówczas można sprawdzić, jak działa wyobraźnia czytelnika, a jak przedstawia wizję książki dany reżyser. Jest to ciekawe przeżycie. Na uwagę zasługuje „Lśnienie” ze świetną rolą Jacka Nicholsona, a także „Smętarz dla zwierzaków”. Genialny jest film z Tomem Hanksem w roli głównej „Zielona mila”, a także „Mroczna Wieża”. Kinowym hitem stał się film „Skazani na Shawshank”, który jest określany filmem wszech czasów.

Stephen King książki, które zachwycają i zapierają dech w piersiach

Ludzie na całym świecie pokochali Stephena Kinga. Jego książki pozwalają przenieść się w inny świat, który często przeraża. Oczywiście w jego dorobku znajdują się nie tylko horrory, ale także książki nieco lżejsze. Można śmiało stwierdzić, że jest on obecnie jednym z bardziej poczytnych pisarzy na całym świecie.

Udostępnij