paradagdynia.pl

Blog tematyczny o muzyce, literaturze i elektronice.

Elektronika

Tanie laptopy do gier – czy to możliwie?

Tanie laptopy do gier – czy to możliwie?

Nie od dziś wiadomo, że sprzęt do grania zaliczany jest do bardzo drogich urządzeń. Było tak 10 i 20 lat temu i jest tak samo i dziś. Wysoka jakość takiego urządzenia, ogromna moc podzespołów i najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne muszą po prostu kosztować. Czy oznacza to zatem, że nie ma żadnej możliwości, aby stać się posiadaczem urządzenia, które będzie względnie tanie, a jednocześnie będzie nadawało się do grania w gry? Jak się okazuje, jest taka możliwość. Trzeba jednak szukać urządzeń poleasingowych.

Czym są laptopy poleasingowe?

Zanim jednak przejdzie się do tego, jakie parametry powinien mieć taki komputer i czy da się go kupić za względnie niską sumę, najpierw trzeba się zastanowić nad tym, czym tak właściwe jest laptop poleasingowy.
Jest to sprzęt oczywiście używany, który użytkowany był przez pracownika firmy. Przedsiębiorstwo, które go zatrudniało, wzięło sprzęt w leasing, a po jego zakończeniu nie wykupowało go, tylko zwróciło. Oznacza to, że jest to komputer najwyżej 2-letni, który ma doskonały stan techniczny. Cały czas był bowiem używany przez pracownika firmy, a także serwisowany przez dział techniczny, aby pracował możliwie jak najlepiej.

Czy da się w ten sposób kupić komputer do gier?

Jak więc widać komputery poleasingowe to naprawdę ciekawa propozycja dla wielu osób, które szukają pewnego, lecz jednocześnie taniego używanego komputera do domu. Wiele osób ma jednak spore wątpliwości podczas rozważania takiego zakupu. Czy nie jest bowiem tak, że takie komputery nie mają odpowiednich do gier podzespołów? W końcu do pracy nie potrzebuje się mocnego procesora czy też potężnej karty graficznej. Może się zatem okazać, że kupując taki komputer, będzie można na nim co najwyżej przeglądać internet i włączyć arkusz kalkulacyjny.
Choć może wydawać się to prawdą, to jednak nie jest dokładnie tak, jak można sądzić. Wiedzieć bowiem trzeba, że firmy pracować mogą w naprawdę dużej ilości branż. W wielu z nich komputery z ogromną mocą obliczeniową są bardzo wskazane. Oznacza to, że taki poleasingowy komputer będzie spełniał wszystkie wymagania, aby grać na nim w dzisiejsze gry.
Co więcej, często zdarza się i tak, że pracownicy, szczególnie wyższego szczebla, mają wolną rękę, jeśli chodzi o wybór maszyny do pracy. Często w takiej sytuacji podejmują wybór o zamówieniu komputera mocniejszego, który będzie im służył nie tylko do zadań związanych z pracą, lecz również do rozrywki, czyli do gier.

Na co zwracać uwagę kupując taki komputer?

Jak więc widać tanie laptopy do gier to możliwy do zrealizowania scenariusz. Na co zwracać uwagę podczas ich kupowania?
Rzecz jasna najważniejszą sprawą jest w tym wypadku to, jaki będzie w danym komputerze obecny procesor oraz karta graficzna. Dobrym pomysłem jest zwrócenie uwagi na to, ile będzie on miał pamięci RAM i jak duży będzie jego dysk. Często wiele osób dla wygody pracy szuka także ciekawych innowacji w takich komputerach. Dobrym przykładem może być laptop z dotykowym ekranem, który będzie znacznie wygodniejszy np. podczas przeglądania internetu.

Udostępnij